راهنمای داوران

جهت تکمیل داوری مقالات مراحل زیر را انجام دهید

پس از دریافت نام کاربری و رمز ورود به سامانه مجله به آدرس https://ethnobiocons.qom.ac.ir/ مراجعه و از طریق بخش ورود به سامانه که در قسمت بالا سمت چپ سایت می باشد به صفحه شخصی خود وارد شوید.

توصیه می شود در ابتدا جهت امنیت بیشتر، رمز ورود خود را تغییر دهید (از طریق بخش تغییر رمز ورود در بالا سمت چپ سایت).

 پس از تغییر رمز ورود روی آیکون صفحه شخصی کلیک نموده و وارد صفحه شخصی خود شوید و اطلاعات شخصی خود را تکمیل نمایید.

در مرحله بعد دوباره به صفحه شخصی رفته و روی آیکون داور کلیک نمایید و دوباره روی مقالات جدید کلیک نمایید. در این بخش مقاله ارسالی برای جنابعالی قابل مشاهده می باشد و شما می توانید با کلیک روی کد مقاله نظر خود را جهت داوری یا عدم داوری مقاله را اعلام نمایید.

پس از قبول داوری می توانید با کلیک مجدد بر روی کد مقاله به مقاله ارسال شده دسترسی پیدا کنید (همزمان لینک مقاله به ایمیل نیز فرستاده می شود). در این صفحه شما به بخشهای زیر دسترسی خواهید داشت:

در انتهای صفحه فایل مقاله و فایل راهنمای داوری قابل دانلود می باشد. خواهشمند است جهت انجام داوری به موارد مندرج در زیر توجه فرمایید.بدیهی است که نظرات ارائه شده کاملاً محرمانه تلقی خواهد شد.

 
پس از ذخیره مقاله مورد نظر کلیه اصلاحات و پیشنهادات در متن مقاله باید انجام شود. جهت انجام اصلاحات در متن مقاله، از امکان Track Changes موجود در نرم افزار word استفاده فرمایید. جهت فعال نمودن این امکان در word 2003 در منوی Tools روی Track Changes کلیک کنید. در word 2007 به قسمتReview  رفته و روی گزینه  Track Changes  کلیک کنید. جهت گذاشتن پیشنهاد در منوی Tools یا Review  در روی New Comment کلیک نموده و نظر یا پیشنهادات خود را بنویسید.

 پس از انجام داوری در متن مقاله مراحل زیر را به ترتیب تکمیل نمایید.

 1- فرم ارزیابی مقالات: پس از ارزیابی مقاله نظرات خود در مورد بخشهای مختلف مقاله را در فرم ارزیابی مقالات وارد نمایید.

2- توضیحات داور برای دبیر/سردبیر: پس از اتمام داوری در صورت نیاز توضیحات برای سردبیر در این قسمت نوشته شود.

 3- توضیحات داور برای نویسنده: پس از اتمام داوری در صورت نیاز توضیحات برای نویسنده در این قسمت نوشته شود.

4- ارسال فایل: پس از اتمام داوری فایل مقاله را از این قسمت ارسال نمایید. 

برای ارسال حتما مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

1- Browes و فایل مقاله که پیشنهادات در آن نوشته شده را انتخاب نموده و صبر نمایید تا فرایند ارسال فایل تکمیل شده و گزینه روبه رو ظاهر شود. 

 2- یکی از نظرات را حتما انتخاب کنید

3- مرحله آخر ارسال نتیجه داوری به دبیر را کلیک کنید

در پایان یادآوری می شود در صورت هرگونه ابهام می توانید نظر خود را از بخش تماس با ما مرقوم فرمایید و یا از طریق پست الکترونیکی مجله ارسال نمائید.